Welcome to سلوفاكيا

Autor: Vladimír Hotár | 2.7.2015 o 13:35 | Karma článku: 6,07 | Prečítané:  1020x

Netrvalo dlho a dočkali sme sa. Zelovoc Európa otvára pobočku aj na Slovensku. Ako pán minister vnútra Kaliňák cez agentúru SITA oznámili, jeho rezort „...už rokuje o pomoci s rakúskymi partnermi.

Pravdepodobne im poskytneme nejaké ubytovacie kapacity. Išlo by o dočasnú pomoc, keď by na Slovensko prišla časť ľudí žiadajúcich o azyl v Rakúsku.“ S výrazom smutného psíka Fíka dodal: „Majú už problém ubytovávať ich aj v stanoch, už aj tých majú málo.“

Dá sa chápať, že prišiel čas plniť svoje členské záväzky a dobrovoľných 500 je menej ako povinných 800.

Dá sa chápať, že Rakúsku s viac ako 18900 hotelmi a 1200 kempmi už došli, stany.

Dá sa súhlasiť, že ak je možnosť vyberať sýrske, prevažne kresťanské rodiny s deťmi, je treba ju využiť.

 

Čo sa ale dá rovnako, je, pochybovať.

 

O čísle 500, ktoré „salám-párky“ porastie. Súdruhovia pozabudli, že našinec už má absolvovanú základku z euromatematiky.

O dočasnosti, pretože dočasnosť sa v kontinentálnej reči prekladá ako – bude to takto a basta.

O dobrovoľnosti, keďže je vcelku logické, že žiadateľ o azyl v Rakúsku, chce byť v Rakúsku.

A predovšetkým, vzhľadom k tomu, že máme skúsenosť s kvalitami rezortu pána Kaliňáka, dá sa pochybovať o bezpečnostných previerkách aparátu, ktorého zamestnanci nám už X-krát predviedli, ako (ne)ovládajú základné služobné postupy.

 

Realitou je, že členské štáty zelovocu Európa si horúce zemiaky pohadzujú otvorene každý „na vlastné triko“, bez ohľadu na táraniny byrokratov ÚV. Francúzsky policajný zbor na pobreží La Manche vyhlásil „sortie de scène“ a zdrhol, aby sa mračno čím prv prelialo do Británie, ktorá ale je, povedzme si to na rovinu, slepé črevo a každým dňom bude musieť hlásiť akútnu apendicitídu. Situáciu v Nemecku ilustruje obec „Gießen-Rödgen“ s 1800 pôvodnými obyvateľmi, do ktorej napakovali 3500 utečencov. Názor domácich úrady (samozrejme) ignorujú.

Naše horúce zemiaky, dostali pečiatky v Taliansku a Turecku, odkiaľ sa presunuli do Rakúska.

Je zaiste cynické, mať utečencov v biednej situácii za, zeleninu. No zároveň hlúpe, ignorovať pravdu – sezóna 2015 sa nesie v znamení hádzanej.

Pozastavme sa ešte raz pri otázke bezpečnosti. Podľa Die Welt „džihádisti získali neoceniteľnú príležitosť v nepoľavujúcom prúde utečencov do Európy. Na starý kontinent preniklo viac ako 200 tisíc utečencov zo Sýrie. Islamisti sa medzi nich primiešali a boli by blázni, keby si takú šancu nechali pretiecť pomedzi prsty.“ Na verejnosť sa pomaly vyplavujú správy o korupcii v Turecku a Bulharsku, kde za patričný obnos kúpite falošné dokumenty a novú identitu.

 

Nadmieru opatrný a konzervatívny prístup vlády SR by teda mal byť nie prejavom zápecníctva, či neochoty kooperovať s Úniou, ako nám bulíkujú Junckerovia a mimovládky, ale prejavom zodpovednosti voči spoluobčanom. A napokon, aj voči sebe. Je ľahko možné, že po prvom teroristickom akte na území republiky si tento národ povie definitívne – DOSŤ!

 

Či sa Vám to, milí fanúšikovia Stars & Stripes páči alebo nie, destabilizácia Afriky a Blízkeho východu, ako aj nástup IS je priamy následok zahraničnej a bezpečnostnej politiky Spojených štátov amerických, za výdatnej podpory mentálneho postihnutia výkvetu elít Únie. Uvedené ovšem platí len v prípade, že nejde o chladný geostrategický kalkul, v ktorom obyvateľ Európy, ako príslušník nižšej kasty, hrá úlohu tupého, manipulovaného stáda. Ale to by bola, ako inak, konšpiračná teória.

 

-------------------------

dodatok: arabský nápis - Slovensko

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

KOMENTÁRE

Starostlivosť vzorného hospodára

Podozrenie, že sa o milióny podelili, asi napadá kdekomu.

ŠPORT

Nechcel som, aby Nasťa odišla. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.


Už ste čítali?