Detskovýťahová stóry.

Autor: Vladimír Hotár | 17.4.2014 o 10:50 | Karma článku: 12,12 | Prečítané:  475x

Sú dni, kedy sa trochu ponáhľam, a toto je jeden z nich! Potrebujem sa čo najrýchlejšie dostať z poschodia č. 10, na poschodie nula, von z paneláku. V snahe šanovať svoje starecké kĺby, privolávam výťah. Prišiel temer hneď, zhora. Náš výťah je totiž inteligent. Keď mu niekto na trase signalizuje, chcem sa zviezť, výťah to pochopí a zastaví sa, aj keď v ňom už niekto je. Šak chápete ne.

Vnútri stoja mamička a dieťa. Má asi tli loky. Teda, to dieťa. Nuž čo, „Môžem s Vami dole?“ pýtam sa galantne. „Ale isto, nech sa páči“, posunú sa trochu. Teším sa, ako mi dnes všetko vychádza. Hlavne časovo.

Zastavujeme na deviatom. Posuvné elektropneumatickoautomatické dvere sa otvoria, prázdna chodba. Asi nás niekto privolal a medzitým odišiel. Stane sa. Dvere sa zatvárajú, kabínka sa rozbehne, a... hneď na to zase brzdí, stojíme na ôsmom – prázdna chodba. Reflexne pozerám na hodinky. Vrr! Ďalšia polminúta v čudu.

Zastávka na siedmom poschodí ma už výrazne znepokojuje. Že by sa elektronický mozog nášho supermoderného výťahu načisto zbláznil? Uéé! Zle nedobre! Na šiestom poschodí vnútorne pením, stúpa mi teplota a tlak. Bublem. Azandalát, toto chce opravára! A vtedy sa ozve mamička: „Prepáčte.“ Usmieva sa.

Dvíham obočie, čo prepáčte, aké prepáčte, za čo prepáčte? Mamička veľavravne pozrie na svojho potomka, a tak si ho konečne obzriem pozornejšie. Ťapká ručičkami na steny výťahu a strašne sa teší. Docvaklo mi. Gombíky poschodí na ovládacom paneli všetky svietia. Chessusmaríja, dieťa nešťastné, čo si mi to len vykonalo!

 

Keď tu odrazu, zapáli sa mi v hlave lampášik. Žiadne nešťastné, veď ono je šťastné! Jediný nešťastník, ktorý sa ponáhľa som tu ja. A prečo vlastne? Pre nič. Ťap ťap! Niekedy to vyskúšam. Len si musím dať pozor na toho veľkého zamračeného chlpatého uja, čo občas nastupuje na deviatom. Neviem, či mi uverí, že mám pláve tli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?