Ukrajinci ešte nepodľahli očkovanej nenávisti pseudopolitikov.

Autor: Vladimír Hotár | 15.4.2014 o 13:43 | (upravené 15.4.2014 o 16:43) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  450x

Je zbytočné konštatovať, že situácia na Ukrajine je vážna. Naopak je ale potrebné vyzdvihnúť, že ľudia majú viac rozumu, ako ich samozvané vedenie, ktoré sa k moci dostalo nedemokraticky. Ku sklamaniu mafií, občania na oboch stranách na seba (zatiaľ) odmietajú strieľať. A to je popri všetkých zlých správach, správa najlepšia.

Momentálnej neprehľadnosti nepridávajú médiá, ktoré nezaprú buď svoj jasne profilovaný propagandisticko-politický, alebo bulvárne-zjednodušujúci charakter. Trhanie Ukrajiny nie je lacná čierna a biela, nie sú to hrušky a jablká, nie je to občianske proEU/proRF. Kríza je popri "mocenskej súťaži" prejavom komplikovaného, rokmi neriešeného zauzlenia, ktoré sa bude roky „oduzlovať“.

Ak chceme mať čo najobjektívnejšiu predstavu (bohužiaľ pravda vždy ťahá za kratši koniec), je potrebné informácie pracne vyhľadávať, a to najlepšie z rôznych zdrojov. My na Slovensku berieme Ukrajinu stále ako napínavý akčný film ku chrumkám, ale tá ponížená, domrvená, z mnohých strán rozhádaná a veľmocensky zneužívaná krajina skutočne stojí na prahu občianskej vojny. Iskry rozdúchané z tepla kancelárií a palácov hasia drobní ľudia. Posielať tanky do miest, v ktorých je výbušná atmosféra dokážu iba totálni kreténi sledujúci výhradne vlastné záujmy. Na opačnom konci stoja anonymní, nikým nepomenovaní hrdinovia, tí so zbraňou v ruke, i tí bez nej. Tretia svetová vojna by nebola len príloha ku chrumkám. Pozrite si čerstvé videá, kde ešte stále víťazí zdravý rozum.

http://www.youtube.com/watch?v=B_HrGOpvSiU

 

http://www.youtube.com/watch?v=ic8O9ZfQffg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?