Prípad sudkyne Javorčokovej.

Autor: Vladimír Hotár | 5.4.2014 o 14:28 | (upravené 5.4.2014 o 14:38) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  162x

„Čím to je, že pena na mojej Mocca de Café sa drží v strede, keď ju rozkrútim lyžičkou“, dumala sudkyňa nad včasným ranným prídelom svojho budiča. Hodiny v kancelárii ukazujú 10:15 a ona si ešte nestihla prelistovať bulvárne zvesti. „Čas tak letí“, pomyslela si, „ale noviny-nenoviny, dnes to uzavriem!“ S maximálnym vypätím svojej päťdesiatnickej vôle siahla do šuplíku a čapla na stôl rozpracované hárky.

„Tak, čo tu máme...“ Prinútila sa spomenúť si na prípad, ktorý ju medzi inými zamestnáva už od minulého roku. „Jasné! Výživné. Čerstvo rozvedení, a už sa handrkujú, mladí. To za našich čias nebolo...“, uvažuje sudkyňa. Štandardné paragrafy, štandardný postup, rozsudku treba dať iba správnu fazónku. Píše rukou čo najúhľadnejšie, asistentka jej to potom prepíše do počítača. Sudkyňa v najlepšom dámskom veku si zatiaľ nestihla osvojiť nuansy prezložitého kompjutrového systému. Nebolo času, vždy ju zavaľovali prácou. A to nie prácou hocakou, ale prácou zodpovednou.

Ľudia si dnes nevážia sudcovský stav. Netušia vo svojej prostoduchosti, akým tlakom a stresu je sudca denne vystavovaný, a to všetko za mizerný peniaz. Z úvah ju vytrháva telefón. „Javorčoková, prosím..“ „Ahoj Gitka, ideš už na obed? Dcéra sa mi vrátila z Dubaja. Mám fotky. Neuveríš koho tam stretla! Aj sa s nimi odfotila, to musíš...“ „Dobre, dobre. Hani, len si zamknem kanceláriu a letím za tebou“, prerušuje svoju rozbehnutú kolegyňu z druhého konca chodby. Berie do rúk kľúče, zhasne svetlo, sústredeným pohľadom naposledy skontroluje miestnosť a zatvára dvere. Dôkladne, na dva západy.

Je apríl 2014, a sudkyňa Javorčoková už zajtra uzavrie svoj druhý prípad v roku. Ak by to ale predsa nestihla, určite sa tak stane budúci týždeň. Prípadne hneď po dovolenke. Najneskôr!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Jadrové strašenie nie je v ruskom arzenáli nové

Reči o atómovej vojne majú na Západe vyvolať strach z Ruska. Ich adresátom sú aj Rusi zvyknutí na život v hystérii militarizmu.


Už ste čítali?